A profit mértéke és az étkezési szokások közötti összefüggések vizsgálata, a kapcsolatuk az egészséggel számos közgazdászt és táplálkozástudományi kutatót foglalkoztatott. Legutóbb Imre barátom küldte el erre vonatkozó mélyreható felismeréseit:
1. A japánok alig esznek zsírosat és igen jó profit—termelő gazdaságot tudhatnak a magukénak; és kevesebb infarktus fordul elő náluk, mint az USA-ban.
2. A mexikóiak szeretik a zsíros kaját, de nem is figyelnek a kiemelkedő profitra; viszont az infarktusos esetek száma is kisebb, mint az Egyesült Államokban.
3. A kínaiak vörösbor fogyasztása minimális, a profitjuk viszont szépen növekszik, s ami az infarktusok számát illeti, az nem túl magas!
4. Az olaszok híresen aktív vörösborfogyasztók, profitjuk viszont erősen csökken és a szívrendellenességgel összefüggő megbetegedések száma – összevetve az amerikaiakkal – kisebb, mint odaát.
5. A németek szeretik a sört –mint köztudott – s rengeteg kolbászt esznek, s a profitjuk szépen jön fölfelé, s ami az infarktusos esetek számát illeti, az kisebb, mint az USA-ban!
Következtetés:
Ne izgulj a profit miatt, egyél – igyál, ami jól esik, angolul beszélni, na, az a halálos veszedelem!
Coachként mit tehetek hozzá? Meg kell tervezned saját jövőképed, s ehhez néhány kérdéssel érdemes szembesülni:
1. Mit szeretsz jobban: a hasadat vagy a profitod?
2. Hová utaznál szívesebben: Japánba vagy Mexikóba?
3. Sörös vagy boros vagy inkább?
4. Hol találkozunk szilveszter éjjel?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése