2013. november 23., szombat

Legális üzleti teljesítményfokozó, nekem?

1. rész
Ha nem jön több profit a vállalkozásába,
mint amennyibe a coaching került,
tovább a program ingyenes
a garancia-megállapodásunk keretei között
Egyre gyakrabban hallani, egyre természetesebb, hogy az üzletembereket, cégvezetőket coachok segítik munkájukban. Az alábbiakban összegyűjtöttem néhány „tünetet”, melyeket, ha fölismer önmagán, érdemes megfontolnia, hogy Önnek való-e a coaching.

1.) Határozott, jól definiált életcéljai vannak.
Szokták mondani, hogy annak a hajóskapitánynak, aki nem tudja melyik kikötőbe tart, nincs jó szele. Mi jellemzi inkább az életvitelét: menekül a folyton tornyosuló nehézségek elől, vagy küzd céljai elérése érdekében? Célok kitűzésének a tanulásában és gyakorlásában nincsenek jó iskolák Magyarországon, s pont ezért lesz annyira értékes egy coach-csal való találkozás: újra vonzó távlatokat tud bevinni a mindennapjaiba.
2.) Szívesen kipróbál új megoldásokat.
Mindannyian a szokásaink rabjai vagyunk. Nincs is ezzel semmi baj, ha meg vagyunk elégedve a helyzetünkkel. Ha azonban a vállalkozásunk újabb és újabb kihívásokkal szembesít bennünket, érdemes végig gondolni: „ha ugyanazt és ugyanúgy folytatom, mint eddig tettem, nincs rá esélyem, hogy máshová jussak, mint ahol most vagyok!”
3.) Szeretné minél tisztábban látni a fejlődését támogató utat.
Ismert gazdasági törvényszerűség, hogy amelyik cégben nincs fejlődés, növekedés, ott megindult a hanyatlás. Nincs ez másként velünk, emberekkel sem. Aki nem fejlődik, lemarad! Ha tehát kikerülhetetlen szükségszerűség a fejlődés, a legjobb egy jól megtervezett, hozzánk igazított utat választanunk, ahol ráadásul folyamatos visszajelzést kapunk haladási irányunkról. Coachként ezt vezetői GPS-nek hívom.
4.) Igyekszik változtatni a hibáin.
Először is le kell számolnia a hibátlanság, a tökéletesség mítoszával. Mi több, igyekeznie kell minél több hibát véteni! Mielőtt azt gondolná, megőrültem, vagy ros
szat akarok, sietek megerősíteni, hogy a hibák nagyon fontos jelzései a változásra, a fejlődésre való törekvésnek. A hibákból tanulunk a legtöbbet, s ennek a „mesterszakja”, ha mások hibáiból is képesek leszünk okulni.
5.) Vállalja a felelősséget a tetteiért.
Elszámoltathatóság, ez eredetileg egy angol kifejezés, amit ha így magyarul használjuk, sokat veszít az eredeti tartalmából: az a legfontosabb tartalma, hogy csak olyan döntéseket hozunk, olyan tetteket valósítunk meg, amelyekkel kapcsolatban később nem lesz okunk a maszatolásra, mismásolásra, magyarázkodásra.
 6.) Tud őszinte lenni olyanokkal, akik a javát akarják.

Nyitott az őszinte kommunikációra, az igazmondásra. Cserében, coachként én is minden esetben őszinte visszajelzést tudok adni, beleértve ebbe azt is, hogy közösen ünnepeljük az elért sikereket.

2013. november 20., szerda

Előnyök egy coaching-ajánlat elfogadásában

11 ok, amiért a legjobb beruházás, ha cégvezetőként egy üzleti coach támogatását veszi igénybe tulajdonosi elképzeléseinek valóra váltásához:

Számtalan cég „gyermekbetegsége” az erőforrásokkal való pazarló gazdálkodás. A coach-csal való heti rendszerességű találkozók újra „értelmet adnak” a különböző időtávokra szóló terveknek - segít például a negyedéves tervezési struktúra létrehozásában. A külső hatásokra, feltételrendszerre való tudatos reagálás révén Ön felkészültebben gyorsabb beavatkozásra lesz képes, kevesebb stresszt okoz a vállalkozása. Tudja, milyennek szeretné látni a cégét és az odavezető út megtehető távokra osztódik.

Együttműködésük révén tisztában lesz azzal, mivel tudja megelőzni a versenytársakat. Meglévő termékeik, szolgáltatásaik elemzése révén közösen meghatározzák cége egyedi piaci ajánlatát (USP).

Közös munkájuk része lesz annak a garanciarendszernek a létrehozása, amely alapján pontosan tudni fogja, miért hűségesek Önhöz, cégéhez a vásárlói.

Azzal, hogy a profittermelés 5 beavatkozási pontján tartják a fókuszukat, megtapasztalhatja, milyen előnyei vannak a tudatos, terveken alapuló, mérési pontokkal rendelkező profitszerzésnek, növelésnek.

A továbbiakban nem lesz titok, mikor melyik elemére hat e folyamatnak; s így kézben tudja tartani cashflow-ját, irányítja fogja annak alakulását. Nem marad el az értékesítés marketinges megalapozása; s így a továbbiakban nem Ön adja el a termékeket, szolgáltatásokat, számíthat az értékesítői tudatos, céget erősítő közreműködésére, s megszűnik a marketing mítosza.

Átláthatókká válnak a gazdasági, pénzügyi folyamatok. Vezetői munkája szerves részévé válik az előre tekintő (prediktív) pénzügyi gondolkodás. Magával hozva pénzügyi stabilitást. Naprakész információkkal fog rendelkezni megtérülésről, állandó és váltózó költségekről, kintlévőségekről, stb.

Eddig soha nem tapasztalt módon kézben tartja a cégét. Átlátható rendszereket alakítanak ki közösen, pl: hr, termelés/szolgáltatás, kommunikáció. A folyamatok szabályozottak, ellenőrizhetőek lesznek: mindenki tudja teendőjét, ismeri az elvárásokat, az emberek elszámoltathatóak.

Szabályozott, átlátható szervezet jön létre, vezetőként nem kell rettegnem, hogy az alkalmazottaim „kiviszik alólam a céget”, a klienseket. Nem alakulnak ki veszélyes „tudásmonopóliumok” a vállalkozásban.

A személyes teljesítmény-elvárások és sikermutatók kidolgozásával és bevezetésével - (mindig többet, mindig kevesebbel) - szövetségesévé válnak a kollégái, ők is érzékelik a „játék” tétjét.

A feladatok delegálása révén csak avval foglalkozik, amit más nem tud megcsinálni. Több szabadideje lesz, s a továbbiakban a cégén dolgozik inkább és nem a cégében.

A biztonságos működésű, önjáróvá váló cég = út a passzív jövedelemhez.

Mit érdemes végig gondolni, ezt egy ingyenes személyes konzultáción sorra vehetjük!

Az önjáró, profitképes – eladó sorba érő – cégek építésében szóba jöhető beavatkozási területekről és módszerekről színes, motiváló olvasnivalók a 100 üzleti mantra c. ebookban, melyet minden érdeklődőnek örömmel megküldök!

2013. november 9., szombat

„Cég jó áron eladó” ... Eladó céget vennél?

  Az elmúlt hetekben egy sorozatot szenteltünk a különböző vállalkozói szinteknek, s ebben külön cikk foglalkozott a befektető vállalkozó szerepéhez kapcsolódó megfontolásokkal. 
Valószínű, minden cégtulajdonos fejében megfordult már a gondolat: vajon, mennyit érhet a cégem, ha el szeretném adni! 
A „piacon” számtalan cégértékelési szempontsor, árképzési modell ismert. 
Az alábbiakban az eladó sorba került cégek „hozományáért” felelős „örömapa” vállalkozó számára gyűjtöttem csokorba azokat a szempontokat, amelyek mentén a kérők véleményt alkotnak a „leányzó fekvéséről”. 
Nincsenek azonban kőbe vésve! Örömmel fogadok más ötleteket, javaslatokat! Akár eladói, akár vevői látószögből, ugyanis fontos gazdasági - és társadalmi – érdek fűződik ahhoz, hogy a cégek tulajdonos váltásának ne egyedüli formája legyen a végfelszámolással való megszűnés!

A korábbi cikkek itt olvashatók: http://actioncoach-versenyelny-coaching.blogspot.hu


Piaci lehetőségek, marketing/értékesítés stratégia, versenyhelyzet, vállalkozói tapasztalat, vezetőség, elkötelezettség, az igazgatósági tagok és a tanácsadók, pénzügyi előrejelzések, beruházási megtérülési érték, partnerkapcsolatok, szervezeti felépítés, tulajdonosi kör, szellemi tulajdon – az ember csak kapkodja a fejét! Ennyi szempont játszhat szerepet egy cégvásárlás során? Bizony, s ezek csak a legfontosabbak!
Piaci lehetőségek: befektetők milliárdos piaci szegmenseket keresnek, olyanokat, amelyek növekedési üteme eléri a legalább évi 10 %-ot.
Marketing/értékesítés stratégia: befektetők kézzel fogható bizonyítékát várják annak, hogy a cég képes a piacra juttatni termékeit vagy szolgáltatásait.
Versenyhelyzet: befektetőként az a kiegyensúlyozott helyzet az izgalmas, ami abból áll, hogy vannak, legyenek versenytársak – mert ez jelzi, hogy van mások is látnak lehetőséget azon a területen, ahol az eladó cég működik -, de egyben legyen kellő provokatív erő az élre törésre az értékesítésre felkínált vállalkozásban.
Vállalkozói tapasztalat: Van-e a csapatnak bármilyen tapasztalata cégépítésben? Vajon kifizették-e a korábbi befektetőt, aki kockázatot vállalt az aktuális állapot elérésében?
Vezetőség: mely nem hagy kétséget a befektetők számára, mert a csapat lenyűgöző múltja a garancia arra, hogy el tudják érni a céljaikat.
Elkötelezettség: Minél több időt és pénzt hajlandók befektetni az alapítók, annál inkább válik meggyőződésévé a befektetőknek, hogy bízhatnak a vállalkozásban.
Az igazgatósági tagok és a tanácsadók: A sikeres vállalatok képesek vonzani a minőségi igazgatósági tagokat és tanácsadókat, akik nem csak a nevüket adják a céghez, de akik elkötelezettek arra, hogy szakmai és vezetői tapasztalataikkal hozzáadott értéket nyújtsanak a vállalat számára.
Pénzügyi előrejelzések: A befektetők szeretnék látni ígéretes - és ésszerű - pénzügyi előrejelzéseket.
Beruházási megtérülési érték: A befektetők szeretnék megérteni, a cég hogyan fogja használni a pénzüket – ez-e az a stratégia, amely jó esélyt nyújt a megtérülésre.
Partnerkapcsolatok: A befektetés biztonságának egyik legfontosabb eleme az a stabil partneri, beszállítói kör, amellyel megkötött hosszú távú szerződések adják a cég növekedésének egyik legfontosabb kenőanyagát!
Szervezeti felépítés, tulajdonosi kör: A társasági forma, az elhelyezkedés és a tulajdonosi szerkezet gyakran játszik nagy szerepet a befektetők megnyerésében.

Szellemi tulajdon: A cég tulajdonában lévő szabadalmak, védjegyek és szerzői jogok gyakran a legvonzóbb kapunyitogatók egy érdeklődő befektető szemében. 
Vevő, vagy eladó? Mit érdemes végig gondolni, ezt egy ingyenes személyes konzultáción sorra vehetjük!

Az önjáró, profitképes – eladó sorba érő – cégek építésében szóba jöhető beavatkozási területekről és módszerekről színes,motiváló olvasnivalók a 100 üzleti mantra c. ebookban, melyet mindenérdeklődőnek örömmel megküldök!